simte logo

 

 

 

POTRZEBUJESZ TERMINAL?

Otwórz stronę zawierającą podstawowe pojęcia związane z ofertą modelową, zakupem, instalacją i uzytkowaniem terminala płatniczego w Twojej firmie.

kliknij tutaj aby otworzyć

Podstawowe różnice pomiędzy kasą, a drukarką fiskalną

Kasa fiskalna to urządzenie zaprojektowane do samodzielnej pracy. Jest kompletnym systemem sprzedaży. Wszystkie dane, w tym baza towarów i usług (PLU), mogą zostać zaprogramowane na kasie, bezpośrednio z klawiatury urządzenia. Kasa pozwala na prowadzenie sprzedaży (czyli wystawianie paragonów) bez konieczności używania dodatkowego sprzętu, drukowanie raportów i innych zestawień. Kasę fiskalną można też podłączyć do komputera, lecz nie jest to konieczne do prowadzenia sprzedaży.

Kasa fiskalna czy drukarka fiskalna?

Podłączenie kasy fiskalnej do komputera daje możliwość wysłania bazy towarowej (PLU) z programu magazynowo - księgowego do pamięci fiskalnej (zaprogramowanie towarów i usług, które będą używane podczas sprzedaży) oraz odbiór sprzedaży (przekazanie do programu raportu sprzedaży z kasy fiskalnej w celu aktualizacji zestawień i stanów magazynowych). Kasa fiskalna nie pozwoli jednak na wystawianie paragonów bezpośrednio z programu.

Drukarka fiskalna to urządzenie pozwalające na szerszą współpracę z komputerem, ale także uzależnione od niego - nie jest urządzeniem samodzielnym, a częścią całego systemu sprzedaży. Jej zadaniem jest zbieranie informacji o obrocie handlowym i rejestrowanie ich w pamięci fiskalnej. Rolę zewnętrznego systemu sprzedaży pełni zazwyczaj komputer z odpowiednim dla danej branży oprogramowaniem.

Drukarka fiskalna pozwala fiskalizować paragony bezpośrednio z programu magazynowo-księgowego, gwarantuje większą kontrolę nad wystawianymi dokumentami (kopie paragonów w programie, znacznie dokładniejsze zestawienia i raporty na podstawie kopii paragonów), nie jest jednak w stanie prowadzić sprzedaży bez użycia komputera. Dodatkowym atutem wielu drukarek fiskalnych jest możliwość druku faktur VAT (na kasach fiskalnych takiej nie ma).

Jakie urządzenie fiskalne wybrać?

Znając podstawowe różnice pomiędzy urządzeniami, każdy może samodzielnie zdecydować, które będzie bardziej odpowiednie - drukarka fiskalna, która po połączeniu z komputerem i we współpracy z programem, będzie spełniała funkcje całego centrum sprzedażowego, czy też kasa fiskalna, która jest w stanie pracować samodzielnie, bez konieczności podłączania zewnętrznych urządzeń.

Dokonując wyboru urządzenia fiskalnego warto zwrócić uwagę na fakt, że możemy go używać przez 5, a nawet więcej lat (pamięć fiskalna wystarcza co najmniej na 1830 raportów dobowych), dlatego warto przed finalnym zakupem skonsultować się z profesjonalistą, który zasugeruje optymalne rozwiązanie dla naszego biznesu.

AKTUALNOŚCI

STRONĘ ODWIEDZA

Odwiedza nas 66 gości oraz 0 użytkowników.

KONTAKT

 

   ul. Dębowa 7

   41-300 Dąbrowa Górnicza


   tel. 508 622 202

   tel. 601 356 378


   serwistaxi@interia.eu


Zapraszamy

od poniedziałku

do piątku

w godz 9-17

w sobotę

pod nr tel 508 622 202

nasza reklama radiowa

LOKALIZACJA

 

© Copyright 2013-2017 SIMTE Dariusz Sobolewski

Autoryzowany serwis taksometrów, kas fiskalnych i terminali ALWI Elektronik, Novitus, EDATA, PayTel


taxi-serwis website ver 2.0 beta/projekt i wykonanie: sbrk | strona korzysta z cookies -> więcej informacji

powered by: helix III framework | teksty i mat. foto: własne, novitus.pl, edata.pl, paytel.pl, pixabay.com,